Drew Whiting

Advokát, startupista a investor v jedné osobě – Drew Whiting

Drew Whiting reprezentuje jednu z nejrychleji rostoucích odnoží v byznysu. Spojuje rizikové investice, vlastní startupy a znalost právního systému. V současnosti se věnuje právní firmě Axia law, startupům v The Cultivator, investování skrze Breakpoint Ventures a dobročinným aktivitám. A vlastně také všemu možnému v Chicagu, kde žije.

Jsi muž mnoha profesí (advokát, podnikatel, investor). Je některá z nich primární a kde na to všechno bereš čas?

Jsem především podnikatel. Když nerozhodují peníze, dělám advokáta 3 až 5 oblíbeným společnostem pro kompenzace základního jmění. Rozhlížím se po investicích, které by mohly pomoci. Protože já vedu podnik, ačkoli jsem v první řadě advokát. Zatímco sloužím jako právní zástupce klientům jako prostředník ve Venture Capitalové komunitě, jsem schopen svůj čas zdvojovat. Takže ve stejný čas mám kromě kabátu investora také ten právní a podnikatelský.

Čas je nejvíce cenná veličina a limitovaná výhoda

Máš jako podnikatel jednu, nejdůležitější radu pro ostatní, kteří zrovna začínají?

Na začátku budete opravdu nadšení. A to vzrušení se bude vracet zpátky ve vlnách během vaší cesty. Nicméně se musíte připravit na propady a mít strategii na překonání těch těžkých chvil.
Pro mě to bylo vždy o velkém obrazu a podpůrné síti. O víře, že to bude fungovat, když přečkáte bouři. Je to snadnější, než-li to zní, ale je to hodně důležité.

Jako investor máš obdivuhodný rozsah projektů od technologických novinek až po hospody. Máš nějaký nejoblíbenější?

Miluju propojovat lidi okolo a dívat se, jak tyto spojení vytvářejí novou hodnotu. Když natáhnu bačkory, nebude žádný konkrétní projekt důležitý tolik jako spojení, vztahy a dobrá vůle. Řekněme, že je zábava pít ve vlastním baru.
Podnikání mi téměř způsobilo v důsledku stresu vážné zdravotní problémy. Nejsem v tom zdaleka sám, ale zjistil jsem, že málokdo o tom chce otevřeně hovořit.

Drew Whiting_Venturebest
Drew Whiting, zdroj: Venturebest

Axia Law – One La Salle st. je v Chicagu velice pozitivní adresa

Evropské startupy mají často potíže se vstupem na Americký trh. Proč?

Nemám tuto zkušenost, ale obecně si myslím, že Americký trh, je ve skutečnosti 10 až 15 odlišných typů trhů v jednom. Například Chicago má na čtyřiceti čtverečních mílích půl tuctu různých trhů děleno podle zákazníků. Máme rozmanitou populaci, komplexní právní systém a unikátní zákazníky.

Máš vlastní obchodní katastrofu (fuck up) během tvé strhující kariéry?

Naštěstí jsem ještě žádnou skutečnou katastrofou neprošel. Moji partneři a já jsme měli temná místa, ale vždy jsme měli dost štěstí na to vyjít zpátky silnější a chytřejší.
Osobně, moje podnikání mi v důsledku stresu téměř způsobilo vážné zdravotní problémy. Ale měl jsem tolik sebeuvědomění to rozpoznat a vypořádat se s tím, než to začalo být opravdu špatné. Nejsem v tom zdaleka sám, ale zjistil jsem, že málokdo o tom chce otevřeně hovořit.

Největší sportovní úspěch – uhraná remíza

Angažuješ se hodně v dobročiných aktivitách. Jak si vybíráš co podpořit?

Svůj čas nyní věnuji zejména Chicago Leadership Alliance. Jsme občanská organizace využívající společný vliv k pozitivní inspiraci celé komunity. Během prvních dvou let jsme sestavili význačnou skupinu lidí, nashromáždili stovky tisíc dolarů. Vytvořili jsme stovky hodin dobročinných aktivit a podíleli se na politických procesech v otázkách malého podnikaní. Jsem hrdý, že jsem součástí této skupiny.
Sám jsem jako soudně jmenovaný speciální advokát založil organizaci, která dopřává sluchu dětem v pěstounské péči.

Četl jsem, že hraješ fotbal, to není v USA zrovna sport číslo jedna. Proč fotbal?

Jsem to, čemu se říká průměrný atlet s rysem soutěživosti. Mám příliš rád pivo a sendviče, než abych nebyl aktivní. V minulosti jsem hrál fotbal v obraně za školní tým.
Můj největší sportovní úspěch ale je uhraná remíza v boxerském klání proti 46 letému postaršímu týpkovi.


Zdroje: Foto Petr Kylián

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *