ShipVio

Vítěz Startup World Cup Praha je české ShipVio

Dnes 7. 3. 2017 proběhlo v Praze finále Startup World cup pro Střední a Východní Evropu. Vítězem je české ShipVio. Tento startup jede na světové finále SWC do Kalifornie.

André Dravecký
André Dravecký

První ročník akce proběhl v paláci Žofín v režii společnosti UP21 a za pomoci mnoha dalších partnerů. Mezi významnými zahraničními hosty byli například Bill Reichert z Garage Technology Ventures, Alfredo Coppola, CEO US Mac nebo Ken Singer z Berkeley.

Hlavní cenu poroty si odnesl projekt ShipVio, který patří pod inkubátor UP21.

Tento startup odjede do USA. V San Francisku se 24, března utká 16 finalistů, aby si jeden z nich odvezl ze Silicone Valley 1.000.000 $, což je odměna hlavního pořadatele Fenox Venture Capital.

ShipVio umožňuje malým a středním podnikům přepravit balíky, palety i jinak balené zboží napříč celou Evropou. Zákazníkům šetří mezi 15–25 % nákladů, jelikož využívají volný nákladový prostor v autech. Jsou na cestě k vytvoření největší sítě volných a dostupných nákladních aut napojených přímo na zákazníky.

André založil ShipVio koncem roku 2015 a o rok později i uvedl do provozu. Je nadšený zastánce startupů a mobilních technologií obecně a rád pracuje s nadanými lidmi. V současnosti žije v Praze. Studium mezinárodních vztahů a diplomacie ukončil magisterským titulem s vyznamenáním.

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *