Equal Pay Day

Unikátní konference Equal pay day – ženy sobě

V pátek a sobotu 24. a 25. března 2017 proběhl 8. ročník akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ, která se zabývá postavení žen na trhu práce a otázkami kariéry a rodiny. Konference je součástí celosvětové kampaně mezinárodní federace žen Business & Professional Women International, jedné z nejvlivnějších ženských organizací na světě.

Ženy pracují dva a půl měsíce zdarma

Akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ je benefiční akcí neziskové organizace Business & Professional Women CR, která podporuje ženy celoročně. Dvoudenní konference ŽENY SOBĚ je největší pracovně zážitkovou konferencí v České republice. Účastnice konference formou tomboly vyberou prostředky pro Neonatologické oddělení Nemocnice Na Bulovce, jehož patronkou je Lucie Borhyová.

Kampaň upozorňuje na platovou nerovnost mezi ženami a muži, jelikož ženy na srovnatelných pozicích vydělávají méně než muži. Česká republika je s rozdílem 22,5 % na jednom z posledních míst v Evropě. To znamená, že ženy musí pracovat více než dva a půl měsíce navíc, aby tento rozdíl dorovnaly.

Equal Pay Day
Ženy v České republice dosáhnou stejného výdělku, který jejich mužští kolegové získali do konce loňského roku, až 18. března 2017.

Dva dny networkingu a zážitků

V pátek proběhly panelové diskuze, duety na vybraná témata, podnikatelské příběhy z Čech i ze zahraničí. Vystoupili manažeři a manažerky ze 7 zemí světa, například guru RAW kosmetiky Antonia Burrell. Kromě zajímavých osobností a skvělého cateringu, bylo pro návštěvnice v příjemném prostředí hotelu Clarion Congres hotel připraveno simultánní tlumočení, výborná káva nebo zdravá okysličená voda.

V sobotu měly ženy příležitost setkat se u kulatých diskuzních stolů se 60 ženami z různých oborů a vyměnit si s nimi zkušenosti na předem dané téma.

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *