Luca Curci_Vertical City

Solární vertikální město, které je zasazené do oceánu

Architekti se smiřují s tím, že stoupající hladina moře je nevyhnutelná, a začínají vytvářet řešení pro bydlení ve/na vodě. Italský architekt Luca Curci představil návrh energeticky nezávislé věže, která bude na každém podlaží osázena zelení zasazenou přímo do mořského dna. Tento návrh nastiňuje to, co by mohlo být za nějaký čas reálnou budoucností moderní architektury.

Věž s názvem Vertical City se skládá z deseti překrývajících se modulárních vrstev, které dosahují celkové výšky 750 metrů a zahrnují celkem 180 podlaží. V budově je možné ubytovat 25 000 lidí.

Luca Curci_Vertical City
Fasáda je pokrytá membránou z fotovoltaického skla, která dokáže generovat dostatečné množství energie pro celou budovu a poskytuje také energii pro jiné stavby na pevnině.

Ve věži najdeme prostory pro bydlení, kanceláře, prostory pro služby a různá další zařízení. Projekt Vertical City je zaměřen na vytvoření zdravého prostředí, které zajistí spojení obyvatel i pracovníků s přírodou. Věž by měla mít dostatečnou cirkulaci vzduchu a dostatek přirozeného světla na každé své úrovni díky kompletní perforaci celé budovy. Tento originální návrh zahrnuje také velké množství prostranství plných zeleně, která budou rozptýlena po celé budově. Nebude chybět ani venkovní zahradní náměstí, jež se bude rozprostírat na samé střeše budovy.

Masivní základna věže bude pevně zasazena do mořského dna a na podlažích pod mořskou hladinou nalezneme nejen parkoviště a technické prostory, ale také například lázně či posilovnu s výhledem na moře. Zcela ponořeno pod vodou bude také několik luxusních hotelových pokojů, které nabídnou jedinečnou možnost pozorovat podmořský život.

Luca Curci_Vertical City
Kruhová základna Vertical City bude disponovat vnějšími i vnitřními doky a třemi námořními vstupy pro malé i velké lodě.

Spojení věže s pevninou bude zajištěno přes ponořený most pro pěší, automobily i veřejnou dopravu. Nebude chybět ani heliport. Vertikální město tak bude dosažitelné různými způsoby dopravy a bude interpretovat myšlenky současného města s výhledem k možné budoucnosti trvale udržitelného života.

Zdroje:

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *