Dell Latitude 5330 Module

Pryž z bobů skočce je v nových noteboocích Latitude od Dellu

Před Dnem Země se na trhu objevily nové produkty a udržitelné materiály, které pomáhají řešit rostoucí problém odpadů a omezených zdrojů – Lattiude notebooky. Ty vycházejí z konceptu Luna, který představila společnost Dell. Tento ambiciózní prototyp staví na revolučních designových myšlenkách s cílem snížit spotřebu zdrojů a využívat v ekonomice ještě více recyklovatelných materiálů. Nové přírůstky ukazují, jak dnes společnost Dell naplňuje své cíle udržitelnosti, a zároveň poskytuje více možností zákazníkům, pro které má při rozhodování o nákupu stále větší prioritu ochrana životního prostředí.

Víko z bioplastu vyrobeného z dřevní hmoty a základna z recyklovaného uhlíkového vlákna

Nejnovější řada notebooků Latitude 5000 spojuje světově nejinovativnější způsoby využití udržitelých materiálů a nabízí ještě více záměrných konstrukčních řešení pro zvýšení míry využití recyklovaných a obnovitelných materiálů:

  • Víko notebooku je ze 71 % vyrobené z recyklovatelných a obnovitelných materiálů, včetně bioplastu vyrobeného z dřevní hmoty jako odpadního produktu papírenského průmyslu (21 %), z recyklovaných uhlíkových vláken (20 %) a z recyklovaného plastu (30 %). Zaměřením na druhou nejtěžší část zařízení – víko – může společnost Dell výrazněji ovlivnit udržitelnost a snížit uhlíkovou, vodní a energetickou stopu produktu. 
  • Základnu systému tvoří recyklované uhlíkové vlákno (20 %) a nové pryžové nožky na biologické bázi vyrobené z ricinového oleje (39 %). Tento obnovitelný materiál snižuje závislost na materiálech na bázi ropy.
  • Tato řada také pro společnost Dell představuje důležitý milník ve využití plastů směřujících do oceánů – rozšiřuje jejich využití nejen na obaly, ale i na samotné produkty. Notebooky Latitude 5000 obsahují plasty směřující do oceánů v krytu ventilátoru (28 %).
  • Na ochranu zařízení používá řada Latitude 5000 obaly vyrobené ze 100% recyklovaných nebo obnovitelných materiálů. Všechny obaly jsou také 100% recyklovatelné.
Dell Latitude 5000, Zdroj: Dell Technologies

Dell Technologies rozšiřuje spektrum užívaných obnovitelných materiálů na více produktů a platforem

Za posledních deset let představila společnost Dell řadu významných inovací v oblasti využití udržitelných materiálů, včetně několika aplikací, s nimiž přišla v oboru jako první. Společnost Dell nyní staví na svém dosavadním úsilí a partnerstvích a rozšiřuje využití nových udržitelných a obnovitelných materiálů u většího počtu produktů a platforem.

S rostoucím povědomím o závažných ekologických problémech způsobených plasty, které končí každý rok v oceánech, zahájila společnost Dell v roce 2017 první projekt v tomto odvětví zaměřený na využití plastů směřujících do oceánů k výrobě obalů v komerčním měřítku s cílem zachytit tento odpad dříve, než se dostane do vodních toků, a přeměnit jej na surovinu. Od té doby společnost Dell výrazně zvýšila využití tohoto typu odpadu – spotřebovala více než 100 tun plastů směřujících do oceánu a použila tento materiál ve více než 5,1 milionu recyklovatelných vložek a vycpávek do krabic.

„Společnost Dell brzy pochopila potřebu mezioborové spolupráce k řešení rozsáhlého problému plastového odpadu v oceánech a podpořila vznik a spuštění projektu NextWave Plastics, jediného konsorcia globálních společností, které spolupracují na vybudování sítě dodavatelů plastů, které by jinak končily v oceánech, a přináší užitek komunitám, z nichž tento materiál pochází,“ říká Dune Ives, generální ředitelka organizace Lonely Whale. „Dnešní oznámení demonstruje dlouhodobý závazek společnosti Dell usilovat o řešení problému 14 milionů metrických tun nových plastů, které každý rok končí v oceánech.“

Dell-Latitude-5431
Dell Latitude 5431

Vedle rozšíření využití plastů směřujících do oceánů na řadu Latitude 5000 je lze nalézt také v krytu ventilátoru mobilních pracovních stanic Precision řady 3000 a ve ventilátoru a jeho krytu u stolních počítačů Dell OptiPlex Micro. Společnost Dell také rozšířila použití tohoto materiálu ve své řadě batohů, pouzder a kufříků EcoLoop Pro, jejichž vnější tkanina je vyrobená ze 100 % z plastu směřujícího do oceánu. Organickou gumu získanou ze skočcových bobů lze nalézt také v nožkách notebooků řady Latitude 7430 a 7530 a mobilních pracovních stanic Precision 3000.

Dell zařadil tyto nové materiály do stávajícího portfolia udržitelných materiálů, které zahrnuje plasty vyráběné v uzavřené smyčce a recyklované plasty, recyklovaná uhlíková vlákna, hliník vyrobený pomocí vodní energie, plasty na organické bázi a hliník a magnety vzácných zemin vyráběné v uzavřené smyčce. Za toto úsilí firma nedávno získala od Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) ocenění Sustainable Materials Management Awards, konkrétně cenu Cutting Edge Champion Award za využití bioplastů, cenu Sustained Excellence Award za pilotní projekt využití hliníku vyráběného v uzavřené smyčce a cenu Gold Recycling Award za své recyklační služby. Tato ocenění přichází po osmi letech, kdy společnost Dell získávala uznání od agentury EPA za svůj závazek udržitelně nakládat s materiály a odpovědně recyklovat elektroniku.

Nové obaly vyrobené ze 100 % recyklovaných nebo obnovitelných materiálů, které jsou opět 100% recyklovatelné

Dell-Latitude-Packaging_1
Otevřený kufřík Dell Latitude

Společnost Dell urychluje plnění svého cíle v oblasti obalových materiálů, který si vytyčila do roku 2030, a představuje své první balení vyrobené ze 100 % recyklovaných nebo obnovitelných materiálů, které jsou 100% recyklovatelné.

  • Papírové alternativy u položek tradičně balených v plastových sáčcích, jako jsou napájecí kabely nebo papírová dokumentace,
  • přepravní krabice z recyklované vlnité lepenky s vložkou vyrobenou z udržitelně pěstovaného bambusu a buničiny na bázi vláken cukrové třtiny,
  • páska na bázi papíru snižuje riziko kontaminace odpadu, ke které dochází při užití plastové pásky.

Balení se zavádí u všech nových notebooků řady Latitude, mobilních pracovních stanic Precision a zařízení XPS, což společnosti Dell umožňuje dosáhnout výrazného efektu ve velkém měřítku.

Dell-Latitude-Packaging_2
Balení Dell Latitude

Zdroje

  • Tiskové oznámení společnosti Dell Technologies
Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *