Ray Kurzweil

Muž, který chce žít věčně – futurolog Ray Kurzweil

Ray Kurzweil, originální vynálezce, spisovatel a futurolog, se živí téměř výhradně potravinovými doplňky. Chce žít stovky let. Je znám svými kontroverzními výroky na oslavu rozvoje robotiky a nanotechnologie, dokonce se vsadil, že v roce 2045 umělá inteligence překoná lidskou.

200 prášků denně

Ray Kurzweil
„Věřím, že nás dělí pouze 15 let od zlomového bodu, od kterého pak každoročně připojíme ke své očekávané délce dožití více než jeden rok. A konečně přestaneme mít pocit, že čas utíká.“

Pokud se někdo má dožít takto vysokého věku, proč ne zrovna Raymond Kurzweil? Má k tomu dobré předpoklady, je bohatý, je disciplinovaný a nevypadá na člověka sužovaného nudou. Navíc nejstarší člověk na světě se bez podpory nové genetické medicíny dožil 122 let, pár let navíc již nezní tak nereálně. Za posledních 100 let se průměrná délka lidského života téměř zdvojnásobila, nyní se podle některých vědců může skutečně prodloužit až na stovky let.

Denně spolyká na 200 pilulek vědecky prověřených potravinových doplňků, měří si hladinu hormonů a obsah živin v těle a pravidelně provádí na 60 různých krevních rozborů, měří si paměť, rychlost reakcí a hmat.

Moderní postupy v molekulární biologii, nanotechnologii a genetice skutečně naznačují, že stárnutí je něco jako „nemoc“, která lze „léčit“. Testy na laboratorních myších prokázaly při omezení přísunu potravy a stabilní podváze prodloužení života až na dvojnásobek oproti průměru.

Ray Kurzweil

Mluví se o univerzálních kmenových buňkách, ze kterých se budou „vyrábět“ nové plně kompatibilní orgány, nanorobotech opravujících naše těla zevnitř, či dokonce o čistě technologickém vylepšování člověka, které končí až nahráním lidského vědomí do počítače, a tím jeho věčným uchováním.

Den, kdy zemřela smrt

Co byl rozluštěn lidský genom, se dostalo zdraví do oblasti informačních technologií. Překonáme rakovinu a díky nanotechnologiím budeme přesně vědět, co se v těle děje. Je jen otázkou času, kdy dohlédneme konec smrti, tvrdí spisovatel.

Ray Kurzweil

„Vymysleli jsme si různé teorie, proč ve skutečnosti žijeme věčně, i přes to, že náš život má omezenou délku: znovuzrození, věčný život v nebi, nebo jak už to jinak člověk formuluje. A lidé argumentují, proč je smrt ve skutečnosti něco dobrého a osvobozujícího a že by nebylo dobré prodlužovat lidský život donekonečna. Nikdo neuzná, že je smrt děsivá a tragická.“

Při nutkavém tlaku ubíhajícího času se životní stádia mládí, dospělost, stáří vnucují jaksi nevyhnutelně. Co by se stalo, pokud by měl člověk oceán času? Chtěl by mít děti? Snažil by se v životě něco stihnout? Bavilo by ho sto let jen číst knihy nebo koukat na dokumenty na Youtube? Snažil by se ještě po sobě zanechat něco trvalého, i kdyby byl trvalý on sám?

Zdroje:

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *