Elektrokola

Mikromobilita se v posledních letech těší velké oblibě

Mikromobilita se v posledních letech těší velké oblibě a elektrické koloběžky a kola se stávají běžnou součástí měst po celém světě. Zatímco tato vozidla jsou často spojována se spotřebitelským využitím, v komerčním sektoru se objevuje nová tržní příležitost.

Podle nedávné zprávy serveru TechCrunch je trh s komerční mikromobilitou připraven v příštích letech výrazně růst. Společnosti se stále častěji obracejí na řešení mikromobility pro přepravu zboží a osob v rámci svých provozů, ať už jde o vzdálenější dodávkové služby nebo přepravu na pár kilometrů.

Výhod využití mikromobility v komerčním prostředí je celá řada. Elektromobily mají nižší náklady na údržbu a provoz ve srovnání s tradičními vozidly na plynový pohon. Jsou také šetrnější k životnímu prostředí, čímž pomáhají společnostem plnit cíle udržitelnosti a snižovat uhlíkovou stopu.

Elekektrokoloběžka
Řešení mikromobility se navíc dobře hodí pro krátké, opakující se jízdy, které jsou v komerčním prostředí běžné. Dokážou se pohybovat ve stísněných prostorech a v dopravě a často je lze zaparkovat na místech, kam se větší vozidla nedostanou.

Jedním z příkladů společnosti využívající tento trend je Tortoise, startup, který poskytuje autonomní koloběžky pro komerční využití. Koloběžky lze naprogramovat tak, aby se pohybovaly po určitých trasách v rámci objektu, což snižuje potřebu lidské obsluhy a zvyšuje efektivitu.

Další společnost, Cargo, využívá elektrická kola k zajištění dodávek na vyžádání pro firmy. Kola jsou vybavena nákladními boxy, do kterých se vejde až 100 kg zboží, a mohou se pohybovat v hustě obydlených městských oblastech snadněji než tradiční doručovací vozy.

Trh s komerční mikromobilitou je zatím v počáteční fázi, ale investoři o něj již projevili značný zájem. V září 2021 získala společnost Tortoise 26 milionů dolarů z financování vedeném společností Venrock, zatímco Cargo získalo 6 milionů dolarů v listopadu 2020.

Elektroskútr

Vzhledem k tomu, že stále více společností hledá způsoby, jak snížit náklady a zvýšit efektivitu svého provozu, poptávka po řešeních mikromobility pravděpodobně poroste. Startupy i zavedené společnosti mají příležitost využít tohoto trendu tím, že vyvinou inovativní a nákladově efektivní řešení mikromobility, která splňují jedinečné potřeby komerčního trhu.

Závěrem lze říci, že trh s komerční mikromobilitou představuje významnou příležitost jak pro začínající, tak pro zavedené společnosti. Mikromobilita, která poskytuje nákladově efektivní a ekologická řešení pro přepravu zboží a osob v rámci komerčních provozů, má potenciál způsobit revoluci ve fungování podniků. Vzhledem k tomu, že trh stále roste, můžeme očekávat, že se v této oblasti objeví více investic a inovací, což povede k ještě zajímavějšímu vývoji v nadcházejících letech.

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *