House Noir

Dům na pláži v Malibu je navržen tak, aby odolal zemětřesení – House Noir

Firma Lorcan O’Herlihy Architects (LOHA) přijala výzvu navrhnout esteticky příjemný domov, který bude udržitelný a dokáže odolat přírodním katastrofám i obávaným dopadům změny klimatu, především zemětřesení, pobřežní erozi a stoupající hladině moře. Tato rizika totiž vyžadují složitá konstrukční řešení při stavbě budov.

Mít dům přímo na pláži je snem mnoha lidí. A pro ty, kteří mají dostatek finančních prostředků, to nemusí být jen nereálná představa. Toto impozantní bydlení je nyní k prodeji za 5 695 000 dolarů. Nese název House Noir a jedná se o prostorný třípatrový dům, který je postaven v Malibu v Kalifornii. Dům se nachází na písečné pláži Las Flores, odkud je to jen pár kroků k Tichému oceánu. House Noire tedy disponuje bezkonkurenčním výhledem na hory i moře.

Zdroj: Loharchitects.com
Zdroj: Loharchitects.com

Plášť z hliníku ochrání dům před mořským vzduchem

Tým LOHA začal svoji práci tím, že zvedl dům tak, aby jej mohl posadit na hluboký základ, který místo bezpečně zajistí i v případě přírodní katastrofy. Dalším problémem bydlení přímo u moře je fakt, že mořský vzduch může vážně poškodit kovové prvky i odlupovat barvu fasády. Firma LOHA proto obklopila dům pláštěm z hliníku a nerezavějících kovů a použila také vysoce odolnou protikorozní barvu.

Zdroj: Loharchitects.com
Zdroj: Loharchitects.com

Interiér domu je tak nejen luxusní, ale také dobře chráněný. Poskytuje uživatelům fascinující výhledy na svah i mořské vlny. Vzdušný dojem dotvářejí skleněné dveře, světlé barvy i kovové prvky. Dostatek přirozeného světla zajišťují strategicky rozmístěné otvory na všech stranách fasády. Velké schodiště s perforovanými kovovými schody spojuje všechny úrovně budovy a umožňuje přirozené větrání v celém domě. Lehce lichoběžníkový tvar budovy poskytuje výhled na pobřeží i z vnitřku domu. Nedílnou součástí domu jsou luxusní svítidla, prostorová designová kuchyně, podlaha z bílého dubu, dvě ložnice či prostorná terasa s venkovním sprchovým koutem.

Zdroje

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *