PetChatz

Zavolejte svým mazlíčkům a pusťte jim televizi – PetChatz

Technogie, které doma zabaví osamělá zvířata

Pro všechny starostlivé páníčky, kterým přes den v práci chybí jejich čtyřnohý mazlíček, existuje zařízení PetChatz. Má malý displej, mikrofon a reproduktor, tedy všechno, co je potřeba pro videohovor se psem nebo kočkou.

Stačí jim pak přes svůj smartphone zavolat. Aplikace začne hrát specifickou melodii, která je přiláká k zařízení. Uvidí ho na HD displeji, které by mělo být připevněné na zdi v úrovni jejich očích. Můžete mu i tlačítkem hodit z přístroje jeho oblíbený pamlsek. Nebo ho uklidnit pomocí aromaterapie, kterou můžete také vypustit.

Zabavte je hrou nebo televizí

Existuje k němu i možnost přikoupit PawCall. Pomocí něho může zvíře zmáčknout tlačítko a zavolat dokonce i on vám. Dají se na to i navázat jednotlivé hry, po jejichž vyřešení dostane pes či kočka svoji odměnu.

Nenecháváte svého mazlíčka doma samotného? Zdroj: Facebook PetChatz

Kromě toho jim můžete pustit i televizi DOGTV, což je kabelová televize speciálně vysílaná pro psy, která běží již od roku 2012. Mají je kromě toho uklidnit a stimulovat pomocí uklidňujících videí. Spolu s nimi se je snaží zabavit, aby doma nedělali problémy.

Uhlídat mazlíčky je i cílem PetChatz. Pes, který je doma sám, může začít kousat boty, svrhnout kytky, strhnout něco na zem nebo nadělat nějaký jiný nepořádek. Přitom to všechno dělají jenom proto, že jim chybí jejich páníček. Videohovor s nimi je uklidní. Zařízení detektory, které zaznamenají hluk a dají vědět v aplikaci, že se něco doma děje.

„Hlas majitele, aniž by ho pes viděl, může pomoci jen na chvíli, protože pes páníčka necítí, takže to vyhodnocuje časem jako minipodvod,“ říká na technologie svůj názor veterinář a zvířecí psycholog Alexandr Skácel. „Takže dočasně trochu pomůže, z dlouhodobější perspektivy jsem proti tomu.“

Program pro psa na celý den. Zdroj: Facebook PetChatz

Barvoslepost psů je mýtus

Jednou z prvních otázek, která si většina lidí klade, jestli vůbec psi vidí něco na obrazovce. Vždyť celé roky slýcháme, že jsou barvoslepí. To ale není úplně pravda.

Psi opravdu vidí jinak než lidé. Barvy rozlišují a řadí do dvou skupin.

  • žlutá, oranžová, červená, zelená
  • fialová, modrá

Zatímco jednotlivé barvy od sebe není pes schopen rozeznat, tyto skupiny už ano. Takže třeba červenou nerozezná od zelené, ale modrou od žluté už ano. Dalo by se tak říct, že pes vidí dvoubarevně. Podobně jsou na tom i kočky, které jsou na tom o něco hůře. Nejsou schopny vnímat červenou a vidí spíše v pastelových barvách.

Můžeme tedy říct, že psi i kočky zvládnou sledovat televizi i svého páníčka na displeji.

Chytré technologie pro americký trh

V Česku zatím není možné zařízení koupit, cílí na Kanadu a USA. Mají ale v plánu rozšířit svůj produkt i do Evropy a Asie.

Částka je prozatím za PetChatz v přepočtu zhruba 8000 korun a dodatečné zařízení PawCall 2247 korun. Tyto ceny se nám můžou zdát dost vysoké, ale jelikož cílí hlavně na americký trh, tak to i trochu dává smysl.

Podle výzkumů Američani považují na rozdíl od Evropanů svoje mazlíčky více za součást rodiny, trochu jako děti. V průměru za ně utratí 126,19 dolarů měsíčně, tedy cca 2870 korun. To je dvojnásobek částky, kterou za svoje zvířata utratí průměrný Čech, což je zhruba 1347 korun měsíčně. Není proto divu že i česká firma Actijoy s chytrými obojky a s chytrými miskami zacílila na americký trh.

Všechno, co potřebujete, je kočka. Zdroj: Facebook PetChatz

PetChatz přitom nejsou jediní, kteří se zaměřují na sledování svého zvířete. Existují ještě například Pawbo a Furbo, které mají podobné funkce, videohovor se psem či kočkou a hození pamlsku pro zlepšení nálady. PetChatz oproti nim přinesl ale jednu inovaci a tou je možnost, aby mohl i mazlíček zavolat svému páníčkovi.

Zdroje:

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *