Amy Schumer

Jsem božská a žádné téma mi není svaté. Feministka Amy Schumer dokáže vtipkovat prakticky o čemkoli

Rozhovor s balerínou nebo s profesionální dominou. Americká stand-up komička a herečka Amy Schumer se ve svém pořadu Inside Amy Schumer nebála snad žádného tématu. Během 4 řad stihla otevřít otázku antikoncepce, Švédské trojky nebo HIV. V současné době se zaměřuje spíše na filmovou tvorbu. Znát ji můžeme například ze snímku Jsem božská (I Feel Pretty), kde si zahrála hlavní roli.

„Vím, že mě nepoznáváte, ale jsem to já,“ vysvětluje Renee (Amy Schumer) dvěma svým kamarádkám poté, co se během cvičení praští do hlavy a zjistí, že „je krásná“.

Amy Schumer
Amy Schumer

Tato komedie u nás proslavila herečku, která v našich vodách nebyla do té doby zrovna úplně známá. Svůj drsný smysl pro humor, někdy hraničící se sarkasmem až cynismem, si pravděpodobně vybudovala už v dětství.

Noční můra učitelů

Amy Schumer se narodila do velice bohaté rodiny, její otec vlastnil firmu vyrábějící nábytek pro děti. Když jí bylo devět let, rodina zbankrotovala a otci byla později diagnostikována roztroušená skleróza. I přesto byla Schumer na střední škole jmenována třídním klaunem, pro učitelský sbor ale byla postrachem. V roce 2003 promovala na Towson University, jejím oborem bylo divadlo. Že jí černý humor zdaleka není cizí, ukázala krátce po promoci, když si zahrála v černé komedii Keeping Abreast, kde ztvárnila mladou ženu s rakovinou prsu. Následně se zaměřila na stand-up představení.

Standupové vystoupení Amy Schumer
Standupové vystoupení Amy Schumer

Pikantní humor

V roce 2012 se její stand-up speciál Mostly Sex Stuff dočkal velice pozitivních ohlasů. Sama Schumer k tomu řekla: „Ráda mluvím o věcech, o kterých nikdo jiný nemluví. Ráda řeším to nejtemnější a nejvážnější o nás samotných.“ Pořad Inside Amy Schumer měl premiéru o rok později. Každá epizoda je rozdělena do několika částí, přičemž většina končí rozhovorem se zajímavou osobností.

Amy Schumer Interview

Tématem interview jsou nejčastěji otázky okolo sexu, genderových rolí či nemocí. „Mluvím ráda o životě, sexu a osobních příbězích. Někdo se v nich pozná a někdo taky ne,“ říká Schumer, která si mimo jiné i navrhla několik kousků oblečení.

Ani u nich nepřestala provokovat svým smyslem pro humor. Že by si ženy měly umět udělat srandu i z nadbytečných kil skvěle ilustruje tričko či mikina s nápisem „Plus size brain“.

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *