Ukrajinští studenti

Solidarita ve vzdělávání: Stipendium od Ústavu pro jazykovou a odbornou přípravu podporuje ukrajinské studenty

V dnešním světě, který čelí mnoha výzvám a nejistotám, je hezké vidět, jak se lidé spojují, aby pomohli těm, kteří prošli těžkými životními okamžiky. Jedním z těchto zajímavých projektů je stipendijní program nabízený Ústavem pro jazykovou a odbornou přípravu mladým Ukrajincům postiženým válkou a dává jim šanci studovat na českých univerzitách.

Stipendium_Ukrajinci

Ústav pro jazykovou a odbornou připravu neboli ÚJOP, známý svou dlouholetou historií a zkušenostmi v oblasti jazykové přípravy, rozšiřuje své působení a zaměření na pomoc těm, kdo to nejvíce potřebují. Tento program zahájí v říjnu a otevře tak dveře až 40 ukrajinským studentům. Tito mladí lidé, kteří dokončili středoškolské vzdělání, mají příležitost bezplatně se připravit ke studiu na vysokých školách v České republice. Ale co je důležitější, stipendium jim pomůže pokrýt část životních nákladů, včetně ubytování.

Русскоязычную версию сайта можно найти по следующей ссылке: СТИПЕНДИЯ: Подготовка к вузу для украинских студентов

Co stipendium nabízí?

Nabídka programu zahrnuje téměř 700 vyučovacích hodin, včetně výuky českého jazyka a základních oborových předmětů. Studenti mají příležitost účastnit se přednášek, seminářů a také budou pravidelně dostávat osobní zpětnou vazbu od svých lektorů. Univerzita Karlova a ÚJOP si kladou za cíl poskytnout nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti a připravit studenty na přijímací zkoušky.

Stipendium_infografika

Důležité je, že tento program není jen o studiu, ale také o poskytování naděje a podpory. Celý je navržen tak, aby pomohl studentům dosáhnout úspěšného studia a života v České republice. To zahrnuje nejenom výuku, ale i podporu při výběru vysoké školy, kulturní a sportovní aktivity a dokonce i pomoc při potřebné administraci.

Student

Pokud jste mladý Ukrajinec nebo Ukrajinka, který touží po studiu v České republice, mějte na paměti, že tuto příležitost máte. Právě tento stipendijní program může být klíčem k novému začátku, k lepší budoucnosti a k dosažení svých snů. Přihlaste se, poznejte krásy České republiky a udělejte první krok na cestě ke svému vzdělání.

Русскоязычную версию сайта можно найти по следующей ссылке: СТИПЕНДИЯ: Подготовка к вузу для украинских студентов

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *