Deplar Farm

Islandské ovčí hospodářství se proměnilo v luxusní letovisko – Deplar Farm

Současná moderní stavba Deplar Farm oslavuje drsnou minulost a zapadá do kontextu autentické islandské architektury. Na své si přijdou všichni milovníci dobrodružství, osamělosti a tajemství, kteří však zároveň od ubytování očekávají vysokou úroveň komfortu a možnost leckdy netradičního využití volného času.

Ovčí farma, která se rozkládala v hornaté krajině islandského poloostrova Troll, byla přeměněna na doslova dech beroucí letovisko Deplar Farm, jež se nachází uprostřed úžasné nedotčené krajiny, a pro jehož samotnou renovaci byly využity místní materiály. I přes nepopiratelný luxus si tak tento resort udržuje mnoho ze své skromné podstaty a rustikálního kouzla. Při rekonstrukci zde byl využit přírodní kámen z okolních řek a obklady z místního černého dřeva.

Deplar Farm_střecha
Travnatá zelená střecha ještě více napomáhá spojení s přírodou.

Pastva pro oči i z pokoje

Letovisko nabízí třináct pokojů, přičemž každý z nich disponuje nejen vlastním příslušenstvím, ale také několika velkými okny, která poskytují jedinečný výhled na místní hory, jezera i řeky, a v noci umožňují dívat se z pohodlí pokoje na zářivé nebe poseté hvězdami. Najdeme zde také královsky velké postele a zatemňovací žaluzie na dálkové ovládání, díky kterým se člověk zaručeně vyspí i v islandsky krátké noci. Kdo na dovolené rád relaxuje, určitě využije houpací sítě, lázně či geotermální bazén. Je zde také možnost masáží a místnost určená pro jógu, kde si lze v klidu zacvičit či meditovat.

Deplar Farm_obývák

Milovníci dobrodružství si zde však také přijdou na své. Deplar Farm poskytuje aktivitu s názvem heli-ski. Jedná se o lyžování za pomoci vrtulníku, který pro cestu vzhůru nahrazuje tradiční vlek či lanovku. Deplar Farm zaměstnává vysoce kvalifikované a certifikované heli-ski průvodce, kteří tuto oblast perfektně znají. Heli-ski je zde provozováno v období od konce března do poloviny června.

Heli-ski_Deplar Farm
Heli-ski u Deplar Farm, zdroj: MabeySki

Ve dnech, kdy jsou povětrnostní podmínky pro heli-ski nepříznivé, mohou návštěvníci využít například možnosti zapůjčení sněžných skútrů či jízdních kol. Čtyři dny a noci na Deplar Farm včetně heli-ski stojí 11 200 dolarů. V ceně je zahrnut pokoj, doprava z a na letiště, veškeré jídlo i alkohol.

Zdroje

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *