Psi

Airbnb pro psy

Vyhlédli jste si levné letenky do vysněné destinace, ale nechali jste si zajít chuť kvůli svému čtyřnohému příteli? V budoucnu už byste to dělat nemuseli. Alespoň taková je idea dvou bratrů z Irska, kteří milují psy. Ti se totiž rozhodli pomoci bezradným páníčkům a zřídili projekt á la populární Airbnb. Ovšem pro psy.

Každý majitel psa je tu a tam postaven před problém – kam s ním? To, když chce někam vycestovat a psího miláčka nemůže vzít s sebou. Dva bratři v Irsku proto založili startup HouseMyDog, který má sloužit právě cestujícím páníčkům. Ti si mohou podle daných kritérií (tak, jako to dělají lidé například při rezervování ubytování přes Airbnb) najít bydlení pro svého pejska po dobu, kdy budou pryč. V nabídce jsou jiní pejskaři i nepejskaři, kteří nabízejí svůj byt či dům, a hlavně lásku a péči každému pejskovi, jehož pán se musí vydat na cesty bez něj….

Airbnb

Není hotel jako hotel

Majitelé domácích mazlíčků totiž nesvěří svého čtyřnohého přítele či přítelkyni jen tak někomu a k jejich umístění k cizím lidem se uchylují jen v případě, když jsou všichni příbuzní i přátelé zaneprázdněni. Tato situace ale není pro majitele psích miláčků nijak neobvyklá, a tak se řada z nich chtě nechtě nakonec rozhodne je dočasně umístit do psího „hotelu“.

To však většina pejskařů považuje až za krajní možnost a vítá jakékoliv trochu rodinnější řešení. Této idey se chopili bratři James a Timothy McElroyové z Dublinu. Celý jejich byznys, kterému se začalo přezdívat Airbnb pro psy, je nastaven velmi chytře a jde s dobou. Funguje totiž na principu sdílené ekonomiky.

HouseMyDog je totiž sdružení milovníků psů, kteří jsou schopní a ochotní se postarat nejen o své, ale i cizí psí kamarády. A jak to celé funguje? Tito lidé, kteří nabízejí pejskům dočasný azyl, si na stránce projektu vytvoří profil a zadají cenu, za jakou hlídání nabízejí. Samotná firma si ze sumy, ať už je jakákoliv, „ukousne“ poplatek ve výši 14 procent určený na vlastní provoz a rozvoj.

Vypadá to jednoduše, ale samotnému rozjezdu projektu předcházela dlouhá doba, kterou bratři McElroyové trávili hledáním a posléze pečlivým prověřováním první skupiny lidí, kteří se měli o dočasné psí azylanty postarat. V současnosti, kdy si již projekt získal dobrou pověst, je už proces prověřování docela jednoduchý.

Certifikáty ne. Stačí velké srdce

Každý milovník psů, který chce nabídnout jejich hlídání, se zaregistruje na stránkách projektu, verifikuje svou identitu potvrzením emailu a poté může očekávat telefonní rozhovor s členem týmu HouseMyDog, který si jej pořádně proklepne. Dočasný psí hlídač nepotřebuje žádné certifikáty ani speciální osvědčení, stačí jen velké srdce, ochota, zkušenosti a schopnost se o psy postarat.

Pes

K lepší představě pracovníků HouseMyDog, kteří chtějí svým zákazníkům poskytnout co nejlepší bydliště pro jejich čtyřnohé přátele, mohou sloužit fotografie dočasného psího příbytku, nebo třeba reference a zkušenosti s výchovou a péčí o psy.

Pojištění i nonstop linka

Zajištěním hlídání to ale ani zdaleka nekončí. Stejně jako v běžném životě či na dovolené se i během pobytu u dočasného páníčka mohou přihodit nějaké nepříjemnosti, například onemocnění nebo zaběhnutí pejska. I na to bratři McElroyové mysleli. HouseMyDog totiž nabízí různé druhy pojištění, například pro veterinární zásah v případě neočekávané situace nebo třeba nonstop linku pomoci, kam se mohou všichni zákazníci i dočasní poskytovatelé psího azylu kdykoliv obrátit.

Kromě několikadenního hlídání projekt nabízí i denní péči nebo třeba jen jednorázové venčení pejska. To vše si můžete velice jednoduše objednat na stránkách projektu, které připomínají rezervační weby typu Booking.com nebo Airbnb.

Zatím jen v Irsku

V současné době projekt funguje pouze na území Irska, cílem HouseMyDog je ale stát se hlavním hráčem v hlídání psů i v celé Evropě. A kolik celá ta „sranda“ stojí? Průměrná cena za noc pro psa v hlavním městě Irska, Dublinu, se pohybuje kolem dvaceti eur. Obyvatelům české kotliny se může tato suma zdát vysoká, Ira, který má minimální hodinovou mzdu více než 9 eur, ale nijak nezruinuje.

V současné době je v systému HouseMyDog zaregistrovaných už několik tisíc lidí ochotných poskytnout cizím pejskům dočasný domov. Každý má na stránkách fotku, svůj stručný medailonek (například 31letá Marika z Německa nebo majitelka tří shi-tzu psíků Fabiola z Německa nabízejí ubytování pro psíky přímo v Dublinu) a také cenu, za kterou pejska zájemci pohlídá. Hlídání pejsků má tedy nejen sociální, ale i finanční rozměr. Někteří zdatní hlídači, kteří jsou k dispozici prakticky neustále, si mohou vydělat měsíčně až kolem 1 000 eur.

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *