Dot hodinky

Chytré hodinky s Braillovým písmem nabízí inkluzi nevidomým –⁠ Dot Watch

Jihokorejská firma Dot vyvinula chytré hodinky, které zobrazují informace v Braillově písmu. Jedná se o první takové hodinky na světě.

Chytré hodinky mají pomáhat lidem se různým stupněm poškození zraku a naplňovat jejich touhu po plnohodnotně prožívaném životě. Minimalistický design s velkým kulatým ciferníkem umožňuje zobrazovat požadované informace v Braillově písmu.

Kromě času a data poskytuje i další funkce prostřednictvím mobilní aplikace Dot Watch App jako je navigace, zprávy o počasí, telefonní hovory, textové zprávy, upozornění na zprávy ze sociálních sítí.

„Jsou tu značné bariéry v přístupu k informacím mezi nevidomými a lidmi, kteří vidí normálně, jak v online podobě, tak i offline. Chtěli jsme nabídnout něco, co může mít skutečný dopad na trh asistenčních inovací,“ řekl Alex Lee, marketingový šéf firmy Dot.

Hodinky Braille
Hliníkové hodinky pracují na principu elektromagnetického pohonu, na ciferníku se zobrazují body v podobě Braillova písma a člověk je může číst prstem. Po poklepání na displej se zobrazí další znak. Přepínat se dají funkce také postranními tlačítky.

Firma chce svým produktem lidem se zrakovým postižením vyslat signál, že jsou rovnocenní s ostatními lidmi. Také pro ně jsou k dispozici technické novinky a věci, které jsou cool.

„Na trhu není moc výrobků, které jsou v tomto směru inkluzivní. Trh zvýhodňuje běžné zákazníky,“ postěžoval si Lee. Rozhovory jihokorejského výrobce s lidmi, kteří potřebují asistenční pomůcky, ukázaly, že přání těchto zákazníků většina velkých firem nebere vážně.

Jednoduchý design umožňuje, aby se hodinky vypořádaly s poměrně složitou strukturou Braillova písma. Důraz byl kladen na jednoduché ovládání.

Software podporuje zatím korejštinu a angličtinu, firma plánuje expanzi do dalších jazykových mutací, jako je japonština, arabština, španělština, němčina, francouzština, italština, čínština nebo hindština, aby si hodinky mohlo pořídit co nejvíce zákazníků po celém světě.

Technologie vyvinutá pro hodiny by mohla být využita například u bankomatů nebo informačních tabulí o dopravě. Firma pracuje i na čtečce knih v Braillově písmu případně pro použití na tabletech.

Zdroje:

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *