Teď ne

Aplikace NOPE vás zachrání před rušivými rozhovory

Nope je slůvko běžně používané v hovorové angličtině a znamená prostě a jednoduše ne. Stejně se jmenuje i nová aplikace pro Google Chrome, která slibuje, že vás ochrání před otravnými rozhovory s vašimi spolupracovníky.

Aplikace, která vám zavolá

Princip je velmi jednoduchý. Do aplikace uložíte své telefonní číslo a v momentě, kdy zaregistrujete, že se k vám někdo blíží a hodlá vás vyrušovat v práci, kliknete na zelené čtvercové tlačítko s velkým písmenkem N v pravé horní liště prohlížeče. A vzápětí už se vám rozezvoní telefon.

Teď už jen zbývá vyloudit na tváři omluvný výraz a přístroj zvednout. Člověk, který uvidí, že právě s někým telefonujete, v naprosté většině případů vycítí, že vás vyrušuje, a potichu odejde.

Breather

Aplikaci mají na svědomí Julien Smith a Caterina Rizzi, kteří už přišli s jinou aplikací nazvanou Breather. Ta umožňuje zamluvit si ve velkoměstě, jako je třeba americký New York nebo kanadský Montreal, prostor, kde můžete nějaký čas strávit odpočinkem o samotě, uspořádat zde firemní meeting nebo třeba domluvit doučování.

Všechno, co k tomu potřebujete, je stáhnout si aplikaci nebo se zaregistrovat na webových stránkách projektu. Získáte tak možnost zarezervovat si kancelář nebo jiný prostor na firemní schůzku, či prostě jenom klidný koutek, kde si můžete v soukromí odpočinout nebo vyřešit své pracovní záležitosti.

Služby aplikace Breather využívá pro pořádání pracovních schůzí například i stále více populární Uber, ale třeba i spisovatelé nebo freelanceři, které přestalo bavit chodit psát do rušných kaváren, soukromí lektoři jazyků nemající doma klid na výuku nebo muzikanti hledající prostor, kde by mohli nerušeně cvičit na svůj hudební nástroj.

Spoluzakladatele projektu Juliena Smithe moderní technologie fascinují, ale zároveň si váží svého soukromí. Breather vyšel z myšlenky, že jediná dvě místa, kde člověk nějaké soukromí má, je jeho vlastní dům a pak možná ještě jeho kancelář.

Všechna ostatní místa už tohle kouzlo jaksi postrádají. Sám Julien prostory poskytované aplikací Breather využívá a tvrdí, že je mnohem lepší vědět, že má ve městě kam jít, než se toulat městem od jedné kavárny k druhé a nikde nenajít vytoužený klid.

Pryč se stresem

Obě dvě aplikace mají společnou jednu zásadní věc – snaží se redukovat stres a rozptýlení, kterému jsme na našich pracovištích vystaveni. NOPE vás může ochránit nejen před otravnými a protivnými kolegy, kterým se chcete za každou cenu vyhnout, ale i před těmi, kteří dokáží proklábosit celé hodiny, a zdržují vás tak od vašich pracovních úkolů.

Aplikace se se zdá být ideálním řešením pro ty z vás, kteří nemají dostatek odvahy na to, aby někoho takového bez výčitek svědomí poslali pryč. Otázkou ovšem je, jak rychle se povědomí o této šikovné aplikaci rozšíří a ostatní vám na tenhle trik přestanou skákat.

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *