Bunda

Akustická tkanina slyší tlukot vašeho srdce

Technologie se stále vylepšují a překvapují nás novými schopnostmi. Jednou z takových novinek je chytrá textilní tkanina Acoustic Fabric. Ta dokáže pracovat se zvuky vašeho těla v reálném čase. Tkanina je tvořena vrstvou vodivých vláken, která dokáží detekovat zvukové vlny a převádět je na elektrické signály, které lze následně analyzovat pro různé účely.

Jedno z nejslibnějších využití této technologie je v oblasti zdravotnictví. Akustickou tkaninu lze použít k monitorování životních funkcí, jako je srdeční frekvence, frekvence dýchání a krevní tlak. To je možné díky tomu, že tato tkanina dokáže rozpoznat i zvuk tlukotu srdce. To znamená, že Acoustic Fabric lze použít ke sledování zdravotního stavu pacientů v reálném čase, i když se nenacházejí v nemocnici nebo v klinickém prostředí.

Acoustic Fabric se řadí mezi nositelná zařízení, jako jsou chytré hodinky, fitness náramky a další zařízení pro monitorování zdraví. Může být užitečná zejména pro lidi s chronickými onemocněními, jako jsou srdeční choroby, astma nebo cukrovka. Tito lidé tak budou mít nepřetržitý přehled o svých klíčových zdravotních ukazatelech.

Akustická tkanina
Tkanina je pohodlná a lze ji všít do již existujícího oblečení, takže představuje diskrétní a neinvazivní způsob monitorování životních funkcí.

Akustická tkanina má oproti tradičním zařízením pro sledování zdraví několik výhod. Za prvé je neinvazivní, což znamená, že pacienti nemusí podstupovat žádné nepříjemné procedury, aby mohli sledovat své životní funkce. Kromě toho může poskytovat nepřetržité monitorování, což znamená, že lékaři mohou získat přesnější obraz o zdravotním stavu pacienta v průběhu času.

Rozdíl mezi lidským sluchem a akustické tkaniny
Rozdíl mezi lidským sluchem a akustické tkaniny

Acoustic Fabric je jen jedním z příkladů toho, jak technologie přináší revoluci do zdravotnictví. Díky inovacím, jako je tato, mohou lékaři poskytovat svým pacientům individuálnější a lepší péči a pacienti se mohou aktivněji podílet na svém zdraví.

Co nás čeká z této oblasti příště? Není pochyb o tom, že Acoustic Fabric je jen začátkem.

Piezein
Původní podoba materiálu Piezein, který je používanýý pro výrobu akustické tkaniny.

Zdroje:

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *