Vivobarefoot

Jak být obutí-neobutí? Jde to! Zkuste bosé boty Vivobarefoot

Pojmy recyklace a zdravý životní styl se dnes v naší společnosti skloňují opravdu hojně. Spojit ochranu planety s podporou zdravotního stavu lidí se podařilo britské společnosti Terra Plana. Ta přišla na trh s botami značky Vivobarefoot, a mimo jiné nabízí také jejich veganskou variantu.

Chůze naboso je poměrně kontroverzním tématem. Ze strany zastánců slýcháme názory, že boty oslabují nohy a že nejpřirozenější způsob je právě barefooting (bosá chůze či tzv. bosování). Odpůrci zase upozorňují na rizika zranění či zborcení nožní klenby. Kompromisem v této otázce mohou být například boty značky Vivobarefoot. Mají jen 3 mm vysokou podrážku, což majiteli dává pocit chůze naboso, současně se ale nemusí bát, že by se poranil nebo že by mu při nižších teplotách byla zima.

Vivobarefoot

Na počátku byl tenista

První impuls pro vytvoření bosých bot přinesl tenista Tim Brennan. Ten během svých tréninků zjistil, že příčinou jeho častých úrazů jsou právě boty, které tlumí nárazy o podložku. Rozhodl se proto trénovat naboso. Současně si začal sám navrhovat první prototyp barefoot bot. S ním navštívil svého kamaráda z dětství Galahada Clarka a spolu založili firmu Vivobarefoot. (Vivo = latinsky žiju, barefoot= anglicky naboso) Jejich sortiment je opravdu široký. Kromě bot pro muže a ženy nabízí také boty pro děti či speciální boty pro sportovce. Své místo v jejich nabídce mají také boty veganské.

Vivobarefoot

Vivobarefoot

Pro vegany je tu korek

Smíchejte recyklovatelné petky, korek a trochu bavlny. Přibližně nějak takhle vznikají Vivobarefoot vegeboty. Veganství totiž není jen o stravování, ale o celkovém zájmu člověka o naši planetu, zvířata a naše okolí vůbec. Možností, jak šetřit přírodu, pro nás může být i výběr oblečení, obuvi a doplňků. Na jeden pár vegebot se použije 17 recyklovatelných pet lahví, na vložky do bot pak korek. Jeho výhodou je voděodolnost a nenáročná péče. Pro očištění stačí voda a obyčejné mýdlo.

Vivobarefoot

Zdroje:

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *