Karolina Grabowska_Vitamíny

Barevné kuličky na míru vás uchrání před chřipkou i stresem – Rootine

Aprílové počasí. Přesně to si můžeme říct při pohledu z okna. Dnes sníh, zítra 10 nad nulou. Velké teplotní skoky jsou skvělým prostředkem k tomu, jak onemocnět. Proto se snažíme tu nakupovat kila pomerančů, tu si zase dělat různé zimní detoxy organismu. A někteří sází na staré dobré barevné pilule. Řeč je o vitamínech. V případě rozjíždějící se společnosti Rootine pak o vitamínech na míru.

„Sněz to jablko, ať nejsi nemocný. A vezmi si čepici.“ Spolu s dívčí variantou „Neseď na zemi, nachladíš si vaječníky,“ jsou tyto věty závanem nostalgie z dětství. V dospělosti nám sice rodiče často říkají to stejné, zodpovědnost za své zdraví ale spíše přebíráme my sami. A tak se snažíme jíst zdravě, dostatečně se věnovat sportu či různým druhům cvičení, snažíme se nestresovat. Když vše selže a kolegové v práci se začnou kácet jako stromy v lese, sáhneme po tom nejjednodušším řešení – po vitamínech. Problémem těchto kouzelných kuliček je však to, že gramáž a poměr jednotlivých vitamínů a minerálů jsou nastaveny pro všechny stejně.

Granule Rootine

Vitamíny podle DNA

Vytvořit potravinové doplňky přímo na míru konkrétnímu zákazníkovi se rozhodla společnost Rootine. V týmu je několik lidí, které už podle jejich slov nebavilo od rodinných příslušníků poslouchat, jak utrácejí peníze za vitamíny, které stejně nefungují. Výsledkem jejich snažení se stala společnost, která podle několika klíčových faktorů rozhodne, v jakém množství a v jakém poměru zákazník vitamíny a minerály skutečně potřebuje.

Nejprve s klientem proberou jeho životní styl a stravování. Dalším krokem jsou testy DNA, které odhalí, jak tělo s živinami hospodaří a jaký má zákazník metabolismus. Volitelnou možností jsou pak odběry krve.

Rootine na míru, zdroj: Insider.com

Postupné uvolňování

Po všech vyšetřeních nastupuje vědecký tým společnosti. Ten jednotlivá data analyzuje a na základě algoritmu vytvoří ideální směs vitamínů, minerálů a živin pro konkrétního jedince, dávkování a také maximální doporučené denní dávky. Veškeré tyto informace si může zákazník prohlédnout na svém osobním účtu. Jako jednu z výhod uvádí výrobci postupné uvolňování živin po celý den. Celá společnost Rootine funguje v souladu s nařízeními EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin). V současnosti je projekt spuštěn primárně v USA, před časem se do beta testování zapojilo také 1 500 účastníků studie v Rakousku.

Zdroje

Sdílejte :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *