Zranil se nebo onemocněl váš psí přítel? Nyní jej můžete pojistit prostřednictvím pojištění pro psy. Speciální pojistka sice nepokryje všechny výdaje za návštěvu veterinární kliniky, výrazně však může omezit vaše finanční výdaje. Výběr z pojišťoven je pestrý. Ne každá ale poskytuje pojistku, která se vyplatí.
Do pojišťovny už si mohou „dojít“ i psi a kočky. Speciální pojištění pro vašeho psího miláčka už sice několik let v Česku funguje, kvůli velkému zájmu chovatelů se ale nabídka zvětšuje. Přesto je u nás zatím jen pět pojišťoven, které tuto službu nabízejí. Jde o Českou pojišťovnu, PetExpert, Českou podnikatelskou pojišťovnu, Slavii a Halali.
Psí pojištění sice není tak výdělečné, jako to lidské, ale vaší kapse by o několik tisíc mohlo klidně ulehčit. Když dojde na úraz menšího ale i většího psa, může se veterinární péče vyšplhat až do desetitisíců korun. Stejně to platí i u nemocí.
Pes s nadváhou neprojde
„Pojištění veterinární péče“, jak se tato služba oficiálně jmenuje, vám neproplatí každou návštěvu veterinární kliniky. Pojišťovny totiž neproplácejí preventivní kontroly, léčby vrozených a chronických onemocnění nebo kastrace či jiné komplikace související s dietní stravou nebo březostí.
Ceny za službu se liší především co se týče věku a velikosti psa. Pokud jej ale chcete pojistit, musíte také dbát na jeho zdraví. Pokud bude mít váš psí přítel nadváhu, nebudete moci jej pojistit, stejně jako když jeho zranění zaviníte vy sami. Například, když ho necháte zavřeného v autě a on zkolabuje.
Čip nebo tetování je nutností
Pokud přemýšlíte nad tímto pojištěním, ale váš pes není „papírový“, nemusíte mít obavy. I tito psi se mohou být pojištěni, pokud mají čip nebo tetování. Další podmínkou pojišťoven je, že zvíře musí být ošetřeno u veterináře. Některé (například PetExpert) má nasmlouvané své veterináře, kde při návštěvě nemusíte platit nic. Jde samozřejmě o úraz nebo nemoc, ale o výdaje se ihned postará pojišťovna. Pokud však půjde o akutní problém, PetExpert povoluje návštěvu jinde.
Nepočítejte s tím, že pojistka bude platit hned po uzavření. Karenční lhůta se u pojišťoven liší a trvá většinou 30 dní. U nemocí se tak pojišťovny chrání před podvody, ale u úrazů, které jsou náhlé, je karenční doba dlouhá. Česká podnikatelská pojišťovna nebo Slavia mají zkrácenou dobu při akutních případech jen na tři dny.
A jak pojištění ve srovnání vypadá?
Například Česká pojišťovna a její pojištění Mazlíček pojišťuje spoluúčast na 10 % (min. 500 Kč) a při léčení úrazu a nemoci hradí maximálně 90 % nákladů. Výhodné je pojištění odpovědnosti za škody způsobené zvířetem až do částky 2 000 000 Kč. Nevýhodami i této pojišťovny je věkový limit těžších psů, kterým je 8 let u zvířat do 40 kg.
U pojištění PetExpert se jednotlivé služby dělí na to, kolik jste schopni měsíčně nebo ročně zaplatit. Pokud se bojíte jen úrazů, stačí vám pojištění za 99 Kč na měsíc. Jestli ale chcete pokrýt i pojištění nemoci, odpovědnost za škodu, pojištění nákladů na nalezení psa nebo na opatrování, bude pro vás výhodné pojištění Basic za 359 Kč za měsíc.
U výběru pojištění je důležité dbát nejen na stáří a váhu psa, ale také na nejrůznější podmínky, do kterých patří například právě nasmlouvaní veterináři. Pokud si přejete zůstat u svého veterináře, je výhodné se podívat po pojišťovně, která takové ošetření nelimituje.
Zdroje:
ceskapojistovna.cz
Petexpert.cz
Slavia-pojistovna.cz
Tagy: pes pojištovna úspory veterina zdraví
