V některých profesích nemůže člověk vydržet celý život, i když je miluje, například ve sportu. V některých profesích pak člověk naopak rozhodně celou kariéru strávit nechce, ale návrat do takzvaně normálního života může být ještě náročnější, než v tom prvním případě. Pro ženy, které se ať už dobrovolně či z donucení živily placeným sexem, to platí rozhodně. Když uvážíme, že mnohé z nich navíc za sebou mají také drogovou závislost, je pravděpodobnost, že se jim návrat podaří, bohužel minimální. Americká charita jménem Thistle Farms se to snaží změnit.
Oč menší je rozsah projektu, o to důkladnější je přístup ke klientkám. Inspirací je řešení problému bezdomovectví pojmenované Housing First, tedy bydlení především. Mnoho potíží ať už se sháněním práce, nebo třeba i problémů s kriminalitou, totiž řeší právě to, že člověk má nějaký vlastní domov. U Thistle Farms se ale ženám postarají i o práci. Z příspěvků od lidí a z vlastního podnikání s ručně vyráběnou kosmetikou totiž společnost financuje provoz ubytovacího zařízení pro 32 žen, které se nachází v Nashvillu ve Spojených státech. Sama společnost uvádí, že zaměstnává celkem 59 bývalých obětí obchodu s bílým masem, které vydělají dohromady milion dolarů ročně.
Kromě toho také propojuje podobně fungující projekty po celých Spojených státech a s distribucí produktů pomáhají i stejně orientovaným charitám z deseti zemí po celém světě. Byť je tedy hlavní část pomoci soustředěna lokálně, dopad jejich činnosti je skutečně globální. Přímo v Nashvillu pak díky svému úspěchu Thistle Farms v minulém roce otevřela nové větší výrobní prostory, rekonstruovanou kavárnu, a dokonce i svůj první samostatný obchod.
Zdroje:
https://www.tennessean.com/story/money/2017/02/20/thistle-farms-undergoes-major-nashville-expansion/97859572/
https://thistlefarms.org/
Tagy: amerika bezdomovec návrat prostituce USA ženy život
